Předporodní kurzy

    PROČ PRÁVĚ U NÁS?

    Osobní přístup. Odbornost. Zkušenost. Srozumitelné vysvětlení. Praktické rady. Praktické informace.     Praktické ukázky. Nácviky. Konzultace po mailu a po telefonu i po skončení kurzu. Tištěné materiály a šálek kávy nebo čaje v ceně. 

 

    KDY?

    Kurz má 10 hodin a probíhá zpravidla 1-2x týdně ve třech částech (3 x 3 celá a kousek hodiny).

 

Nejbližší termíny:

Další kurz bude vypsán pravděpodobně až na leden či únor 2018. Přesné termíny budou zveřejněny nejpozději do konce prosince 2017. 

 
Pokud chcete chodit v těhotenství cvičit, využijte naše lekce Jógy (nejen) pro těhotné! 1x týdně se protáhnete, zpevníte a připravíte tělo na postupující těhotenství. Výhodná permice na 10vstupů. Mrkněte na to! :)
 

KDE? 

Školicí centrum PP Fitness (Bubenská 17, Praha 7). Dvě minuty chůze od stanice metra C Vltavská.

NEBO

Ateliér Centra Slunečnice (Maňákova 745, Praha 14 - Černý Most) - vchod přes kavárnu Maňána. Dvě minuty chůze od konečné stanice metra B Černý Most.

 

S KÝM? 

Kurzy vede instruktorka předporodní přípravy a těhotenského cvičení MUDr.Věra Němečková.

 

ZA KOLIK?

1.800,-/osoba, 2.700,- / pár (muž a žena, resp. partneři)

Kurzovné zahrnuje 9 hodin předporodní přípravy (teorie i praxe), množství tištěného "studijního materiálu" a jeden nealkoholický nápoj. 

Informace k platbě a způsob přihlášení naleznete níže. 

 

CO SE DOZVÍTE?

1. Důležité věci (především) v závěru těhotenství: Co je dobré vědět, orientace v těhotenské průkazce, vyšetření v těhotenství, výbavička, nutné pomůcky pro maminku, co s sebou do porodnice, co zařídit před narozením miminka, jak se na porod připravit…a mnoho dalšího.

2. Vše o porodu: Kdy odjet do porodnice a jak poznat začátek porodu, I.-IV.doba porodní; praktický nácvik uvolnění pánve, tlačení a dýchání v jednotlivých dobách porodních, možné komplikace (císařský řez, kleště, VEX), epidurální anestezie, nástřih hráze; partner u porodu; ošetření maminky a miminka bezprostředně po porodu…a mnoho dalšího.

3. O šestinedělí: Co se děje s miminkem a maminkou při pobytu v porodnici, první dny doma, psychika a fyzička maminky, strava, hygiena, nejčastější obtíže, základní cviky po porodu; kojení včetně techniky a nejčastějších obtíží...a mnoho dalšího.

4. Základy péče o miminko: Přebalování, koupání, hygiena, režim, manipulace, nácvik masáže bříška, základní výbava lékárničky, zásady první pomoci u novorozence a kojence...a mnoho dalšího  

 

PRO KOHO JE KURZ NEJVHODNĚJŠÍ?

I když nejpřínosnější jsou informace pro maminky až zhruba od 30.tt (vzhledem k blížícímu se porodu a rostoucím obavám z něj), je kurz vhodný pro těhotné kdykoliv od 14.tt a není k němu potřeba žádné lékařské potvrzení.

Samozřejmě se kurzu může zúčastnit i partner. Jen by měl být dopředu varován, že některé informace (kolem porodu a období těsně po něm) pro něj mohou být příliš intimní a naturalistické. (Jejich vynechání zaručuje kurz Školení otců k porodu.) Pokud se ale rozhodne kurz s partnerkou absolvovat, nechť je srdečně vítán!

 

JAK SE PŘIHLÁSIT?

 • vyplněním formuláře "Přihláška na předporodní kurz" níže na této stránce nebo
 • přes náš Kontaktní formulář nebo
 • přímo na mailové adrese info@wellryba.cz
 • osobně u nás ve školicím centru

Důležité: Přihlásit se je nutné do stanovené lhůty! 

 

INFORMACE K PLATBĚ:

 • Po přihlášení vyčkejte pokynu k platbě.

 • Platbu lze provést:

  • převodem na účet (doporučujeme); na první část kurzu pak, prosím, přineste doklad o zaplacení. Fakturační údaje: č.účtu: 5480318001/5500, variabilní symbol: 001, vzkaz pro příjemce: Vaše jméno a příjmení, letní předporodní kurz (např.: „Jan Novák, letní předporodní kurz“)
  • osobně přímo u nás ve školicím centru (Bubenská 17, Praha 7); akceptujeme platbu kartou i v hotovosti
 • Úhrada kurzu (kurzovné) musí být provedena nejpozději šest dnů před začátkem kurzu. Dnem úhrady se rozumí připsání celé částky kurzovného na bankovní účet provozovatele Školicího centra.  
 • V případě zrušení účasti na kurzu šest a méně dní před začátkem kurzu kurzovné propadá v celé výši.

(Pokud vám vrtá hlavou, CO TO JE, tak to jsou jména miminek z našich předporodních kurzů. :) Pravidelně doplňujeme.;) )

Přihláška na předporodní kurz

Aktuálně se nelze přihlašovat na žádný konkrétní kurz. :( Můžete zatím alespoň chodit pravidelně cvičit jógu (nejen) pro těhotné. ;)