Předporodní kurzy

    PROČ PRÁVĚ U NÁS?

    Osobní přístup. Odbornost. Zkušenost. Srozumitelné vysvětlení. Praktické rady. Praktické informace.     Praktické ukázky. Nácviky. Konzultace po mailu a po telefonu i po skončení kurzu. Tištěné materiály a šálek kávy nebo čaje v ceně. 

 

    KDY?

    Kurz má 9-10 hodin a probíhá zpravidla 1-2x týdně ve třech částech (3 x 3hodiny).

 

Nejbližší termíny:

ZÁŘIJOVÝ KURZ     v Maňáně (+1část na Bubenské) 

...ideální pro porody pozdně říjnové, listopadové a prosincové...
 • Úterý 12.9.2017 18:00 - 21:00 (1.část)
 • Úterý 19.9.2017 18:00 - 21:00 (2.část) 
 • Středa 20.7.2017 19:00 - 20:30 (- 21:00) (3.část - KOJENÍ)*
 • Úterý 26.9.2017 18:00 - 21:00 (4.část)

Přihlásit se je nutné do 3.9.2017!

Kurz se koná při minimálním počtu 3 účastníků.
 
Samostatná část věnovaná pouze kojení je tentokrát oddělena z důvodu oslav Národního týdne kojení. Mohou se proto (po předchozím přihlášení) přidat i maminky, které se neúčastní předporodního kurzu. Více k akci zde. Tato část se bude konat ve školicím centru Wellryby (Bubenská 1158/17, Praha 7)!
 
Další kurz bude vypsán pravděpodobně až na leden či únor 2018. Přesné termíny budou zveřejněny nejpozději do konce listopadu 2017. 
 
 

KDE? 

Školicí centrum PP Fitness (Bubenská 17, Praha 7). Dvě minuty chůze od stanice metra C Vltavská.

NEBO

Ateliér Centra Slunečnice (Maňákova 745, Praha 14 - Černý Most) - vchod přes kavárnu Maňána. Dvě minuty chůze od konečné stanice metra B Černý Most.

 

S KÝM? 

Kurzy vede instruktorka předporodní přípravy a těhotenského cvičení MUDr.Věra Němečková.

 

ZA KOLIK?

1.800,-/osoba, 2.700,- / pár (muž a žena, resp. partneři)

Kurzovné zahrnuje 9 hodin předporodní přípravy (teorie i praxe), množství tištěného "studijního materiálu" a jeden nealkoholický nápoj. 

Informace k platbě a způsob přihlášení naleznete níže. 

 

CO SE DOZVÍTE?

1. Důležité věci (především) v závěru těhotenství: Co je dobré vědět, orientace v těhotenské průkazce, vyšetření v těhotenství, výbavička, nutné pomůcky pro maminku, co s sebou do porodnice, co zařídit před narozením miminka, jak se na porod připravit…a mnoho dalšího.

2. Vše o porodu: Kdy odjet do porodnice a jak poznat začátek porodu, I.-IV.doba porodní; praktický nácvik uvolnění pánve, tlačení a dýchání v jednotlivých dobách porodních, možné komplikace (císařský řez, kleště, VEX), epidurální anestezie, nástřih hráze; partner u porodu; ošetření maminky a miminka bezprostředně po porodu…a mnoho dalšího.

3. O šestinedělí: Co se děje s miminkem a maminkou při pobytu v porodnici, první dny doma, psychika a fyzička maminky, strava, hygiena, nejčastější obtíže, základní cviky po porodu; kojení včetně techniky a nejčastějších obtíží...a mnoho dalšího.

4. Základy péče o miminko: Přebalování, koupání, hygiena, režim, manipulace, nácvik masáže bříška, základní výbava lékárničky, zásady první pomoci u novorozence a kojence...a mnoho dalšího  

 

PRO KOHO JE KURZ NEJVHODNĚJŠÍ?

I když nejpřínosnější jsou informace pro maminky až zhruba od 30.tt (vzhledem k blížícímu se porodu a rostoucím obavám z něj), je kurz vhodný pro těhotné kdykoliv od 14.tt a není k němu potřeba žádné lékařské potvrzení.

Samozřejmě se kurzu může zúčastnit i partner. Jen by měl být dopředu varován, že některé informace (kolem porodu a období těsně po něm) pro něj mohou být příliš intimní a naturalistické. (Jejich vynechání zaručuje kurz Školení otců k porodu.) Pokud se ale rozhodne kurz s partnerkou absolvovat, nechť je srdečně vítán!

 

JAK SE PŘIHLÁSIT?

 • vyplněním formuláře "Přihláška na předporodní kurz" níže na této stránce nebo
 • přes náš Kontaktní formulář nebo
 • přímo na mailové adrese info@wellryba.cz
 • osobně u nás ve školicím centru

Důležité: Přihlásit se je nutné do stanovené lhůty! 

 

INFORMACE K PLATBĚ:

 • Po přihlášení vyčkejte pokynu k platbě.

 • Platbu lze provést:

  • převodem na účet (doporučujeme); na první část kurzu pak, prosím, přineste doklad o zaplacení. Fakturační údaje: č.účtu: 5480318001/5500, variabilní symbol: 001, vzkaz pro příjemce: Vaše jméno a příjmení, letní předporodní kurz (např.: „Jan Novák, letní předporodní kurz“)
  • osobně přímo u nás ve školicím centru (Bubenská 17, Praha 7); akceptujeme platbu kartou i v hotovosti
 • Úhrada kurzu (kurzovné) musí být provedena nejpozději šest dnů před začátkem kurzu. Dnem úhrady se rozumí připsání celé částky kurzovného na bankovní účet provozovatele Školicího centra.  
 • V případě zrušení účasti na kurzu šest a méně dní před začátkem kurzu kurzovné propadá v celé výši.

(Pokud vám vrtá hlavou, CO TO JE, tak to jsou jména miminek z našich předporodních kurzů. :) Pravidelně doplňujeme.;) )

Přihláška na předporodní kurz

Aktuálně se lze přihlašovat na ZÁŘIJOVÝ PŘEDPORODNÍ KURZ, a to nejpozději do 3.9.2017. Vyplňte prosím níže uvedené údaje: