Kurzy předporodní přípravy a přípravy k mateřství

    PROČ PRÁVĚ U NÁS?

    Osobní přístup. Odbornost. Zkušenost. Srozumitelné vysvětlení. Praktické rady. Praktické informace.     Praktické ukázky. Nácviky. Tištěné materiály a šálek kávy nebo čaje v ceně. 

    A navíc: Součástí kurzu je nácvik základních technik manipulace s miminkem v souladu s psychomotorickým vývojem. 

Třeba vám při rozhodování pomohou i recenze našich účastníků.

 

    KDY?

    Kurz má 16 hodin a probíhá jako intenzivní víkendový kurz (celá sobota a neděle).

 

Nejbližší termíny:

 

LISTOPADOVÝ KURZ: 

 ...ideální pro porody pozdně prosincové, lednové a únorové...

 • sobota 21.11.2020  9:00 - 18:30 (s pauzou na oběd cca 12:30-14:00)
 • neděle 22.11.2020  9:00 - 18:30 (s pauzou na oběd cca 12:30-14:00)
Na tento kurz je nutné se přihlásit do 6.11.2020!
 
Kurz se koná při minimálním počtu 4 (čtyř) účastníků. Maximální počet účastníků je v současné situaci 9 (devět). 
Maximální počet účastníků se může podle vývoje situace změnit (naše maximum v sále je 14); prosíme tedy o pochopení, že rozhodující bude pořadí přihlášek.
V případě epidemiologicky nepříznivé situace nebo vládních omezení zvážíme možnost online verze (4x 3hodiny večer cca od 19:00) v týdnech od 16.-27.11. + doplnění nezbytně nutných praktických témat (dýchání v 1. a 2.době porodní, manipulace s miminkem) v menších skupinkách (během víkendu 21.-22.11.)
 
 

Další kurz bude vypsán pravděpodobně až na leden či únor 2021.  Termíny budou zveřejněny v druhé půlce listopadu.

 

KDE? 

V našem sále ve Školicím centru PP Fitness (Bubenská 17, Praha 7). Dvě minuty chůze od stanice metra C Vltavská.

S KÝM? 

Kurzy vede instruktorka předporodní přípravy a těhotenského cvičení MUDr.Věra Němečková.

ZA KOLIK?

2.200,-/osoba, 3.300,- / pár (muž a žena, resp. partneři)

Kurzovné zahrnuje 15 hodin předporodní přípravy a přípravy k mateřství (teorie i praxe) včetně nácviku základních technik manipulace s miminkem (dle metodiky Evy Kiedroňové), množství tištěného "studijního materiálu", drobné občerstvení a nealkoholické nápoje (voda, káva, čaj). 

V souvislosti s platnými nařízeními vlády je možné, že občerstvení bude možno konzumovat v omezeném režimu, příp. vůbec - vyhrazujeme si právo změny dle aktuální situace.

Informace k platbě a způsob přihlášení naleznete níže. 

 

CO SE DOZVÍTE?

1. Důležité věci (především) v závěru těhotenství: Co je dobré vědět, orientace v těhotenské průkazce, vyšetření v těhotenství, výbavička, nutné pomůcky pro maminku, co s sebou do porodnice, co zařídit před narozením miminka, jak se na porod připravit…a mnoho dalšího.

2. Vše o porodu: Kdy odjet do porodnice a jak poznat začátek porodu, I.-IV.doba porodní; praktický nácvik uvolnění pánve, tlačení a dýchání v jednotlivých dobách porodních, možné komplikace (císařský řez, kleště, VEX), epidurální anestezie, nástřih hráze; partner u porodu; ošetření maminky a miminka bezprostředně po porodu…a mnoho dalšího.

3. O šestinedělí: Co se děje s miminkem a maminkou při pobytu v porodnici, první dny doma, psychika a fyzička maminky, strava, hygiena, nejčastější obtíže, základní cviky po porodu; kojení včetně techniky a nejčastějších obtíží...a mnoho dalšího.

4. Základy péče o miminko: Přebalování, koupání, hygiena, režim, zásadní informace k psychomotorickému vývoji do 12měsíců věku, zásady manipulace s miminkem (dle metodiky Evy Kiedroňové), masáž bříška, základní výbava lékárničky, zásady první pomoci u novorozence a kojence...a mnoho dalšího  

 

PRO KOHO JE KURZ NEJVHODNĚJŠÍ?

I když nejpřínosnější jsou informace pro maminky až zhruba od 30.tt (vzhledem k blížícímu se porodu a rostoucím obavám z něj a též pro "nezapomenutí" naučených dovedností k porodu a k péči o dítě), je kurz možný pro těhotné kdykoliv od 14.tt a není k němu potřeba žádné lékařské potvrzení.

Kurz je vhodný jak pro maminky tak pro tatínky, kteří se chystají na porodní sál. Záležitostí "ryze ženských", které pro muže mohou být poněkud intimní a naturalistické, bude minimum; kurz je koncipován opravdu tak, aby z něj měli něco oba partneři - při porodu i v období poporodním, s miminkem. ;) 

 

JAK SE PŘIHLÁSIT?

 • vyplněním formuláře "Přihláška na předporodní kurz" níže na této stránce nebo
 • přes náš Kontaktní formulář nebo
 • přímo na mailové adrese wellryba.info@gmail.com
 • osobně u nás ve školicím centru

Důležité: Přihlásit se je nutné do stanovené lhůty! 

 

INFORMACE K PLATBĚ:

 • Po přihlášení vyčkejte potvrzovacího mailu a pokynu k platbě.

 • Platbu lze provést:

  • převodem na účet (doporučujeme); na první část kurzu pak, prosím, přineste doklad o zaplacení. Fakturační údaje: č.účtu: 5480318001/5500, variabilní symbol: 001, vzkaz pro příjemce: Vaše jméno a příjmení, letní předporodní kurz (např.: „Jan Novák, letní předporodní kurz“)
  • v hotovosti osobně v kanceláři školicího centra (Bubenská 17, Praha 7, Po-Pá 9:00-16:00)
 • Úhrada kurzu (kurzovné) musí být provedena nejpozději čtrnáct dní před začátkem kurzu. Dnem úhrady se rozumí připsání celé částky kurzovného na bankovní účet provozovatele Školicího centra.  
 • V případě zrušení účasti na kurzu  deset a méně dní před začátkem kurzu kurzovné propadá v celé výši.

(Pokud vám vrtá hlavou, CO TO JE, tak to jsou jména miminek z našich předporodních kurzů. :) Pravidelně doplňujeme.;) )

15.3.2020 se narodilo 80.kurzové miminko! Jmenuje se Julie, je to nedělňátko a stihlo se narodit v poslední možný den s tatínkem přítomným u porodu (než to na chvíli koronavirová opatření zarazila).
 

Přihláška na kurz předporodní přípravy a přípravy k mateřství

Aktuálně se lze přihlašovat na listopadový kurz. S dalším je počítáno v lednu či únoru 2021.

Další fotografie najdete ve fotogalerii