PŘEDPORODNÍ KURZY: podle vývoje vládních opatření a epidemiologické situace zvažujeme LIVE KURZ NA KONCI ČERVNA / V 1.POLOVINĚ ČERVENCE, PŘÍPADNĚ ONLINE KURZY. Bližší info brzy - sledujte nás.

SEMINÁŘE PRO RODIČE: momentálně PROBÍHAJÍ ONLINE.

Kurzy předporodní přípravy a přípravy k mateřství

    PROČ PRÁVĚ U NÁS?

    Osobní přístup. Odbornost. Zkušenost. Srozumitelné vysvětlení. Praktické rady. Praktické informace.     Praktické ukázky. Nácviky. Tištěné materiály a šálek kávy nebo čaje v ceně. 

    A navíc: Součástí kurzu je nácvik základních technik manipulace s miminkem v souladu s psychomotorickým vývojem. 

Třeba vám při rozhodování pomohou i recenze našich účastníků.

 

    KDY?

    Kurz má 16 hodin a probíhá buď 1-2x týdně ve čtyřech částech, nebo jako intenzivní víkendový kurz (celá sobota a neděle).

 

Nejbližší termíny:

 

ZIMNÍ KURZ (intenzivní víkendový): na Bubenské    

... JIŽ ZCELA NAPLNĚN, PŘIHLÁSIT SE JE MOŽNÉ POUZE JAKO NÁHRADNÍK...

 ...ideální pro porody březnové, dubnové a časně květnové...

 • sobota 8.2.2020  8:30 - 17:30 (s pauzou na oběd cca 12:30-14:00)
 • neděle 9.2.2020  8:30 - 19:00 (s pauzou na oběd cca 12:30-14:00)
Na tento kurz je nutné se přihlásit do 25.1.2020!
 
Kurz se koná při minimálním počtu 3 (tří) účastníků. Maximální počet účastníků (po novém rozšíření kurzu) je 14 (čtrnáct).
 
 

Další kurz bude vypsán pravděpodobně až na květen či červen 2020.  Termíny budou zveřejněny do konce dubna.

 

KDE? 

Školicí centrum PP Fitness (Bubenská 17, Praha 7). Dvě minuty chůze od stanice metra C Vltavská.

S KÝM? 

Kurzy vede instruktorka předporodní přípravy a těhotenského cvičení MUDr.Věra Němečková.

ZA KOLIK?

2.200,-/osoba, 3.300,- / pár (muž a žena, resp. partneři)

Kurzovné zahrnuje 15 hodin předporodní přípravy a přípravy k mateřství (teorie i praxe) včetně nácviku základních technik manipulace s miminkem (dle metodiky Evy Kiedroňové), množství tištěného "studijního materiálu", drobné občerstvení a nealkoholické nápoje (voda, káva, čaj). 

Informace k platbě a způsob přihlášení naleznete níže. 

 

CO SE DOZVÍTE?

1. Důležité věci (především) v závěru těhotenství: Co je dobré vědět, orientace v těhotenské průkazce, vyšetření v těhotenství, výbavička, nutné pomůcky pro maminku, co s sebou do porodnice, co zařídit před narozením miminka, jak se na porod připravit…a mnoho dalšího.

2. Vše o porodu: Kdy odjet do porodnice a jak poznat začátek porodu, I.-IV.doba porodní; praktický nácvik uvolnění pánve, tlačení a dýchání v jednotlivých dobách porodních, možné komplikace (císařský řez, kleště, VEX), epidurální anestezie, nástřih hráze; partner u porodu; ošetření maminky a miminka bezprostředně po porodu…a mnoho dalšího.

3. O šestinedělí: Co se děje s miminkem a maminkou při pobytu v porodnici, první dny doma, psychika a fyzička maminky, strava, hygiena, nejčastější obtíže, základní cviky po porodu; kojení včetně techniky a nejčastějších obtíží...a mnoho dalšího.

4. Základy péče o miminko: Přebalování, koupání, hygiena, režim, zásadní informace k psychomotorickému vývoji do 12měsíců věku, zásady manipulace s miminkem (dle metodiky Evy Kiedroňové), masáž bříška, základní výbava lékárničky, zásady první pomoci u novorozence a kojence...a mnoho dalšího  

 

PRO KOHO JE KURZ NEJVHODNĚJŠÍ?

I když nejpřínosnější jsou informace pro maminky až zhruba od 30.tt (vzhledem k blížícímu se porodu a rostoucím obavám z něj a též pro "nezapomenutí" naučených dovedností k porodu a k péči o dítě), je kurz možný pro těhotné kdykoliv od 14.tt a není k němu potřeba žádné lékařské potvrzení.

Kurz je vhodný jak pro maminky tak pro tatínky, kteří se chystají na porodní sál. Záležitostí "ryze ženských", které pro muže mohou být poněkud intimní a naturalistické, bude minimum; kurz je koncipován opravdu tak, aby z něj měli něco oba partneři - při porodu i v období poporodním, s miminkem. ;) 

 

JAK SE PŘIHLÁSIT?

 • vyplněním formuláře "Přihláška na předporodní kurz" níže na této stránce nebo
 • přes náš Kontaktní formulář nebo
 • přímo na mailové adrese wellryba.info@gmail.com
 • osobně u nás ve školicím centru

Důležité: Přihlásit se je nutné do stanovené lhůty! 

 

INFORMACE K PLATBĚ:

 • Po přihlášení vyčkejte potvrzovacího mailu a pokynu k platbě.

 • Platbu lze provést:

  • převodem na účet (doporučujeme); na první část kurzu pak, prosím, přineste doklad o zaplacení. Fakturační údaje: č.účtu: 5480318001/5500, variabilní symbol: 001, vzkaz pro příjemce: Vaše jméno a příjmení, letní předporodní kurz (např.: „Jan Novák, letní předporodní kurz“)
  • osobně přímo u nás ve školicím centru (Bubenská 17, Praha 7); akceptujeme platbu kartou i v hotovosti
 • Úhrada kurzu (kurzovné) musí být provedena nejpozději deset dní před začátkem kurzu. Dnem úhrady se rozumí připsání celé částky kurzovného na bankovní účet provozovatele Školicího centra.  
 • V případě zrušení účasti na kurzu  deset a méně dní před začátkem kurzu kurzovné propadá v celé výši.

(Pokud vám vrtá hlavou, CO TO JE, tak to jsou jména miminek z našich předporodních kurzů. :) Pravidelně doplňujeme.;) )

7.4.2020 se narodila hned dvě kurzová miminka - a nejsou to dvojčata! Mariánka a Johanka se narodily hodinu po sobě, ve stejné porodnici, pár dveří od sebe, a obě jejich maminky chodily do stejného běhu našeho předporodního kurzu. :)
 

Přihláška na kurz předporodní přípravy a přípravy k mateřství

Aktuálně se nelze přihlašovat na žádný kurz. S dalším je počítáno v červnu/červenci 2020. Můžete nám zanechat i přihlášku předběžnou. ;)

Další fotografie najdete ve fotogalerii