PŘEDPORODNÍ KURZY: live kurz je vypsán aktuálně na 22.-23.8. 

SEMINÁŘE PRO RODIČE: momentálně PROBÍHAJÍ ONLINE.

Kurzy předporodní přípravy a přípravy k mateřství

    PROČ PRÁVĚ U NÁS?

    Osobní přístup. Odbornost. Zkušenost. Srozumitelné vysvětlení. Praktické rady. Praktické informace.     Praktické ukázky. Nácviky. Tištěné materiály a šálek kávy nebo čaje v ceně. 

    A navíc: Součástí kurzu je nácvik základních technik manipulace s miminkem v souladu s psychomotorickým vývojem. 

Třeba vám při rozhodování pomohou i recenze našich účastníků.

 

    KDY?

    Kurz má 16 hodin a probíhá buď 1-2x týdně ve čtyřech částech, nebo jako intenzivní víkendový kurz (celá sobota a neděle).

 

Nejbližší termíny:

 

LETNÍ KURZ (intenzivní víkendový): 

 ...ideální pro porody zářijové, říjnové a listopadové...

PLNĚ OBSAZEN - přijímáme přihlášky již jen jako náhradníky... 

 • sobota 22.8.2020  9:00 - 18:30 (s pauzou na oběd cca 12:30-14:00)
 • neděle 23.8.2020  9:00 - 18:30 (s pauzou na oběd cca 12:30-14:00)
Na tento kurz je nutné se přihlásit do 31.7.2020!
 
Kurz se koná při minimálním počtu 3 (tří) účastníků. Maximální počet účastníků je 14 (čtrnáct). 
Maximální počet účastníků se může podle vývoje situace změnit (14 je naše maximum); prosíme tedy o pochopení, že rozhodující bude pořadí přihlášek.
V případě epidemiologicky nepříznivé situace nebo vládních omezení zvážíme možnost online verze (4x 3hodiny večer cca od 18:00) v týdnu od 17.8. (možná až do 25.8.) + doplnění nezbytně nutných praktických témat (dýchání v 1. a 2.době porodní, manipulace s miminkem) v menších skupinkách (během víkendu 22.-23.8.)
 
 

Další kurz bude vypsán pravděpodobně až na listopad 2020.  Termíny budou zveřejněny koncem září / začátkem října.

 

KDE? 

V našem sále ve Školicím centru PP Fitness (Bubenská 17, Praha 7). Dvě minuty chůze od stanice metra C Vltavská.

S KÝM? 

Kurzy vede instruktorka předporodní přípravy a těhotenského cvičení MUDr.Věra Němečková.

ZA KOLIK?

2.200,-/osoba, 3.300,- / pár (muž a žena, resp. partneři)

Kurzovné zahrnuje 15 hodin předporodní přípravy a přípravy k mateřství (teorie i praxe) včetně nácviku základních technik manipulace s miminkem (dle metodiky Evy Kiedroňové), množství tištěného "studijního materiálu", drobné občerstvení a nealkoholické nápoje (voda, káva, čaj). 

V souvislosti s platnými nařízeními vlády je možné, že občerstvení bude možno konzumovat v omezeném režimu, příp. vůbec - vyhrazujeme si právo změny dle aktuální situace.

Informace k platbě a způsob přihlášení naleznete níže. 

 

CO SE DOZVÍTE?

1. Důležité věci (především) v závěru těhotenství: Co je dobré vědět, orientace v těhotenské průkazce, vyšetření v těhotenství, výbavička, nutné pomůcky pro maminku, co s sebou do porodnice, co zařídit před narozením miminka, jak se na porod připravit…a mnoho dalšího.

2. Vše o porodu: Kdy odjet do porodnice a jak poznat začátek porodu, I.-IV.doba porodní; praktický nácvik uvolnění pánve, tlačení a dýchání v jednotlivých dobách porodních, možné komplikace (císařský řez, kleště, VEX), epidurální anestezie, nástřih hráze; partner u porodu; ošetření maminky a miminka bezprostředně po porodu…a mnoho dalšího.

3. O šestinedělí: Co se děje s miminkem a maminkou při pobytu v porodnici, první dny doma, psychika a fyzička maminky, strava, hygiena, nejčastější obtíže, základní cviky po porodu; kojení včetně techniky a nejčastějších obtíží...a mnoho dalšího.

4. Základy péče o miminko: Přebalování, koupání, hygiena, režim, zásadní informace k psychomotorickému vývoji do 12měsíců věku, zásady manipulace s miminkem (dle metodiky Evy Kiedroňové), masáž bříška, základní výbava lékárničky, zásady první pomoci u novorozence a kojence...a mnoho dalšího  

 

PRO KOHO JE KURZ NEJVHODNĚJŠÍ?

I když nejpřínosnější jsou informace pro maminky až zhruba od 30.tt (vzhledem k blížícímu se porodu a rostoucím obavám z něj a též pro "nezapomenutí" naučených dovedností k porodu a k péči o dítě), je kurz možný pro těhotné kdykoliv od 14.tt a není k němu potřeba žádné lékařské potvrzení.

Kurz je vhodný jak pro maminky tak pro tatínky, kteří se chystají na porodní sál. Záležitostí "ryze ženských", které pro muže mohou být poněkud intimní a naturalistické, bude minimum; kurz je koncipován opravdu tak, aby z něj měli něco oba partneři - při porodu i v období poporodním, s miminkem. ;) 

 

JAK SE PŘIHLÁSIT?

 • vyplněním formuláře "Přihláška na předporodní kurz" níže na této stránce nebo
 • přes náš Kontaktní formulář nebo
 • přímo na mailové adrese wellryba.info@gmail.com
 • osobně u nás ve školicím centru

Důležité: Přihlásit se je nutné do stanovené lhůty! 

 

INFORMACE K PLATBĚ:

 • Po přihlášení vyčkejte potvrzovacího mailu a pokynu k platbě.

 • Platbu lze provést:

  • převodem na účet (doporučujeme); na první část kurzu pak, prosím, přineste doklad o zaplacení. Fakturační údaje: č.účtu: 5480318001/5500, variabilní symbol: 001, vzkaz pro příjemce: Vaše jméno a příjmení, letní předporodní kurz (např.: „Jan Novák, letní předporodní kurz“)
  • osobně přímo u nás ve školicím centru (Bubenská 17, Praha 7); akceptujeme platbu kartou i v hotovosti
 • Úhrada kurzu (kurzovné) musí být provedena nejpozději deset dní před začátkem kurzu. Dnem úhrady se rozumí připsání celé částky kurzovného na bankovní účet provozovatele Školicího centra.  
 • V případě zrušení účasti na kurzu  deset a méně dní před začátkem kurzu kurzovné propadá v celé výši.

(Pokud vám vrtá hlavou, CO TO JE, tak to jsou jména miminek z našich předporodních kurzů. :) Pravidelně doplňujeme.;) )

7.4.2020 se narodila hned dvě kurzová miminka - a nejsou to dvojčata! Mariánka a Johanka se narodily hodinu po sobě, ve stejné porodnici, pár dveří od sebe, a obě jejich maminky chodily do stejného běhu našeho předporodního kurzu. :)
 

Přihláška na kurz předporodní přípravy a přípravy k mateřství

Aktuálně se lze přihlašovat na letní (srpnový) kurz. S dalším je počítáno v listopadu 2020.

Další fotografie najdete ve fotogalerii