Předporodní kurzy

    PROČ PRÁVĚ U NÁS?

    Osobní přístup. Odbornost. Zkušenost. Srozumitelné vysvětlení. Praktické rady. Praktické informace.     Praktické ukázky. Nácviky. Konzultace po mailu a po telefonu i po skončení kurzu. Tištěné materiály a šálek kávy nebo čaje v ceně. 

 

    KDY?

    Kurz má 12 hodin a probíhá zpravidla 1-2x týdně ve čtyřech částech.

 

Nejbližší termíny:

BŘEZNOVÝ KURZ: na Bubenské

 • středa 14.3.2018 17:30-21:00
 • čtvrtek 15.3.2018 17:30-21:00
 • úterý 20.3.2018 18:00-21:30
 • čtvrtek 22.3.2018 17:30-19:30
Na tento kurz je nutné se přihlásit do 28.2.2018!
 
 

Další kurz bude vypsán pravděpodobně na květen či červen 2018. Přesné termíny budou zveřejněny nejpozději do konce března 2018. 

 

KDE? 

Školicí centrum PP Fitness (Bubenská 17, Praha 7). Dvě minuty chůze od stanice metra C Vltavská.

NEBO

Ateliér Centra Slunečnice (Maňákova 745, Praha 14 - Černý Most) - vchod přes kavárnu Maňána. Dvě minuty chůze od konečné stanice metra B Černý Most.

S KÝM? 

Kurzy vede instruktorka předporodní přípravy a těhotenského cvičení MUDr.Věra Němečková.

ZA KOLIK?

1.950,-/osoba, 2.900,- / pár (muž a žena, resp. partneři)

Kurzovné zahrnuje 12 hodin předporodní přípravy (teorie i praxe), množství tištěného "studijního materiálu" a jeden nealkoholický nápoj. 

Informace k platbě a způsob přihlášení naleznete níže. 

 

CO SE DOZVÍTE?

1. Důležité věci (především) v závěru těhotenství: Co je dobré vědět, orientace v těhotenské průkazce, vyšetření v těhotenství, výbavička, nutné pomůcky pro maminku, co s sebou do porodnice, co zařídit před narozením miminka, jak se na porod připravit…a mnoho dalšího.

2. Vše o porodu: Kdy odjet do porodnice a jak poznat začátek porodu, I.-IV.doba porodní; praktický nácvik uvolnění pánve, tlačení a dýchání v jednotlivých dobách porodních, možné komplikace (císařský řez, kleště, VEX), epidurální anestezie, nástřih hráze; partner u porodu; ošetření maminky a miminka bezprostředně po porodu…a mnoho dalšího.

3. O šestinedělí: Co se děje s miminkem a maminkou při pobytu v porodnici, první dny doma, psychika a fyzička maminky, strava, hygiena, nejčastější obtíže, základní cviky po porodu; kojení včetně techniky a nejčastějších obtíží...a mnoho dalšího.

4. Základy péče o miminko: Přebalování, koupání, hygiena, režim, zásady manipulace, nácvik masáže bříška, základní výbava lékárničky, zásady první pomoci u novorozence a kojence...a mnoho dalšího  

 

PRO KOHO JE KURZ NEJVHODNĚJŠÍ?

I když nejpřínosnější jsou informace pro maminky až zhruba od 30.tt (vzhledem k blížícímu se porodu a rostoucím obavám z něj), je kurz vhodný pro těhotné kdykoliv od 14.tt a není k němu potřeba žádné lékařské potvrzení.

Samozřejmě se kurzu může zúčastnit i partner. Jen by měl být dopředu varován, že některé informace (kolem porodu a období těsně po něm) pro něj mohou být příliš intimní a naturalistické. (Jejich vynechání zaručuje kurz Školení otců k porodu.) Pokud se ale rozhodne kurz s partnerkou absolvovat, nechť je srdečně vítán!

 

JAK SE PŘIHLÁSIT?

 • vyplněním formuláře "Přihláška na předporodní kurz" níže na této stránce nebo
 • přes náš Kontaktní formulář nebo
 • přímo na mailové adrese wellryba.info@gmail.com
 • osobně u nás ve školicím centru

Důležité: Přihlásit se je nutné do stanovené lhůty! 

 

INFORMACE K PLATBĚ:

 • Po přihlášení vyčkejte potvrzovacího mailu a pokynu k platbě.

 • Platbu lze provést:

  • převodem na účet (doporučujeme); na první část kurzu pak, prosím, přineste doklad o zaplacení. Fakturační údaje: č.účtu: 5480318001/5500, variabilní symbol: 001, vzkaz pro příjemce: Vaše jméno a příjmení, letní předporodní kurz (např.: „Jan Novák, letní předporodní kurz“)
  • osobně přímo u nás ve školicím centru (Bubenská 17, Praha 7); akceptujeme platbu kartou i v hotovosti
 • Úhrada kurzu (kurzovné) musí být provedena nejpozději týden před začátkem kurzu. Dnem úhrady se rozumí připsání celé částky kurzovného na bankovní účet provozovatele Školicího centra.  
 • V případě zrušení účasti na kurzu sedm a méně dní před začátkem kurzu kurzovné propadá v celé výši.

(Pokud vám vrtá hlavou, CO TO JE, tak to jsou jména miminek z našich předporodních kurzů. :) Pravidelně doplňujeme.;) )

Přihláška na předporodní kurz

Aktuálně se lze přihlašovat na březnový kurz.